Nasza Sokółka

miasto wielu kultur

Był zjazd, było miło…

Sokółka, 10 września 2007 – 6:00
Przyjechały setki absolwentów
Sokółka. Niepowtarzalna, wyjątkowa, a przede wszystkim nasza – tak swoją szkołę wspominali uczestnicy IV Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce.
Takiego zgromadzenia absolwentów Sokółka jeszcze nie widziała. W sobotę miejscowe liceum gościło w swoich progach ponad 1000 osób, które uczyły się tutaj w latach 1947-1997. Zjazd absolwentów połączono z obchodami 60-lecia szkoły.
Jak jedna wielka rodzina
– Musiałam tutaj przyjechać – podkreśliła Irena Tejura z Warszawy, maturzystka z 1949 roku.
Klasa, w której uczyła się pani Irena, liczyła 20 osób.
– Byliśmy zbieraniną z różnych lat, co nie przeszkodziło nam stworzyć zgranej grupy. Czuliśmy się, jak jedna wielka rodzina. Nie przesadzę, kiedy powiem, że dla nas każdy dzień w tej szkole był wyjątkowy. Licealni profesorowie nauczyli mnie uczciwości, wzajemnego szacunku, rozbudzili ciekawość poznania świata – dodała Irena Tejura.
Maryla Łuckiewicz z Sokółki zdawała maturę w 1978 roku.
– Naszą wychowawczynią była Anna Orciuch, nauczycielka chemii. Dbała o nas, jak o własne dzieci. Chociaż od matury minęło tyle lat, pani Orciuch nadal mówi do nas „bączki moje” – podkreśliła Maryla Łuckiewicz.
Z kolei sokółczanka Janina Kucharewicz, maturzystka z 1971 roku, najbardziej zapamiętała lekcje łaciny prowadzone przez profesora Franciszka Mielniczka.
– Rozpracowaliśmy system pytania opracowany przez profesora. Efekt był taki, że ci, którzy wiedzieli, że mają zostać odpytani, zgłaszali nieprzygotowanie do lekcji – dodała Janina Kucharewicz.
Na pomarańczowo
Spośród wszystkich uczestników zjazdu najbardziej wyróżniali się maturzyści z rocznika 1989, którzy założyli pomarańczowe koszulki.
– Zastanawialiśmy się, co zrobić, żeby wyglądać inaczej niż wszyscy. Pomarańczowe koszulki z wielkimi napisami „IVB – 1989” okazały się pomysłem w dziesiątkę – powiedziała Agnieszka Olechno-Kulas.
Dorota Biziuk
za: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070910/REG04/70909020
***
Zdjęcia, wybrane oczywiście niedługo w specjalnej galerii
(red.)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: