Nasza Sokółka

miasto wielu kultur

I po koalicji!

Sokółka. Wojciech Anusewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce, nie chce już być… wiceprzewodniczącym. Jego rezygnacja została przyjęta.
Prezydium sokólskiej rady miejskiej będzie miało nowy skład. Wszystko przez to, że w miniony piątek Wojciech Anusewicz, jeden z jej wiceprzewodniczących, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Protest przeciwko prywacie
– To jest moja forma protestu przeciwko temu, co teraz dzieje się w naszej radzie. Podczas wyborów deklarowaliśmy, że będziemy wspólnie pracowali dla dobra mieszkańców Sokółki. Niestety, niektórzy radni zbłądzili i dbają wyłącznie o swoje prywatne interesy. Tak nie powinno być – podkreślił Wojciech Anusewicz.
„(…) Nie chciałbym być postrzegany jako zwolennik niekonstruktywnego utrudniania pracy władzy wykonawczej naszego miasta” – czytamy w rezygnacji złożonej przez byłego wiceprzewodniczącego. Przykładem owego „utrudniania pracy” – zdaniem Wojciecha Anusewicza – może być sesja, podczas której wbrew woli burmistrza radni przegłosowali uchwałę o likwidacji sokólskiego targowiska.
– Koalicja w radzie przestała istnieć. Osobiście nie mam zamiaru utożsamiać się z ludźmi, którzy do tego doprowadzili. Nie mam również zamiaru siedzieć obok nich za jednym stołem prezydialnym – dodał Wojciech Anusewicz.
Byli razem i już nie są
Miejsca za stołem prezydialnym zajmują teraz przewodniczący rady Jan Zabłudowski i wiceprzewodniczący Antoni Cydzik. Krzesło drugiego przewodniczącego stoi puste.
– Trudno mi komentować decyzję Wojciecha Anusewicza, ale warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno on i Antoni Cydzik należeli do Klubu Przeciwników Rozdwojenia Jaźni. Wysuwane pod moim adresem zarzuty, jakobym nie dbał o dobro Sokółki, są bezpodstawne – powiedział Jan Zabłudowski i zapewnił, że przyjmie rezygnację Wojciecha Anusewicza.
Dorota Biziuk
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070807/REG04/70806023

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: